KP v rapidu byl úspěšný

Šachový klub Velvary
​  Velký úspěch dětského šachového oddílu, který je součástí Šachového klubu Velvary.​
 ​V sobotu 2.4. 2016 se v Neratovicích uskutečnil Krajský přebor mládeže v rapid-šachu (zkrácený čas na šachovou partii). Turnaj byl ve třech věkových kategoriích. Turnaje se zúčastnilo více než 150 dětí z celého Středočeského kraje. Z Velvarského šachového oddílu se účastnilo šest dětí. ​Z každé věkové kategorie postupují první čtyři na Mistrovství České Republiky.
 Tento turnaj je každoročně velmi náročný, nijak jinak tomu nebylo ani letos. Značně velká konkurence a možnost přímého postupu na Mistrovství ČR. udělají s nervy své u dospělých, natož u dětí. Přes veškeré úskalí a vypjatost tohoto mimořádného šachového turnaje se podařilo našemu hráči Tomášovi Tutrovi, který je žákem 3.B. Základní školy ve Velvarech a členem Šachového klubu Velvary v kategorii H10 (hoši do 10-ti. let) ze sedmi partií pětkrát zvítězit, jednou remizovat a jednou prohrál. Umístil se na vynikajícím třetím místě a tím si zajistil právo startovat na Mistrovství České Republiky mládeže v rapid-šachu. Je to obrovský úspěch, který si zaslouží velkou pochvalu.
 Mistrovství České Republiky se bude konat v září 2016, tak držme palce. Bude určitě pěkné nejen pro Tomáše, ale i  pro každého Velvarského, že na startovní listině Mistrovství České Republiky mládeže bude jeden řádek kde bude :   Tutr Tomáš  --  Šachový klub Velvary.