II. 2014

 

Události na 64 polích

Šachový klub Velvary

 

Milí přátelé a příznivci šachů, ikdyž to možná nevypadá tak v šachovém klubu ve

Velvarech se stále něco děje.

Soutěžní sezóna družstev skončila v dubnu a dá se říci, že poměrně úspěšně. Naše B-družstvo se v regionální soutěži družstev umístilo na 4.místě z dvanácti týmů. Společné A-družstvo Velvar a Slaného vyhrálo skupinu regionálního přeboru družstev a pro nadcházející sezónu postoupilo do krajské soutěže. Vynikající úspěch !!!

V dětském šachovém oddílu byly na konci sezóny také nemalé úspěchy. Vseriálu dětských regionálních turnajů v rapid šachu skvěle bodoval Matěj Beneš, když v Řevnici 22.3.2014 v kategorii H12(hoši do dvanácti let) obsadil šesté místo. V Buštěhradu 5.4.2014 se ve své kategorii umístil na krásném třetím místě. Tomáš Tutr , nejmladší hráč dětského šachového oddílu se zúčastnil krajského přeboru dětí do osmi let v Pravoníně 3.5.2014, zde odehrál svůj dosud nejlepší turnaj a přes velkou konkurenci obsadil krásné třetí místo. Gratulujeme!!!

Na konci května proběhla schůze valné

hromady Šachového klubu Velvary kde

jsme rekapitulovali uplynulou sezónu a

připravili program té nadcházející. Také

jsme si ujasnili naše priority, což je

rozvoj a propagace šachové hry ve

Velvarech a okolí, nadále co nejvíce

rozvíjet dětský šachový kroužek a hrát

soutěže dospělých družstev na více

úrovních. Jedním z hlavních poslání

našeho šachového klubu je umožnit

novým zájemcům o tuto překrásnou hru,

hrát soutěže a účastnit se turnajů dle

libosti každého jednotlivce.Šachový klub Velvary nabízí nespočet možností hrát šachy všem hráčům a hráčkám všech věkových kategorií. Rádi v šachovém klubu přivítáme jak úplné začátečníky, tak i zkušenější hráče. V současné době hrajeme soutěže družstev ve třech různých soutěžích v našem regionu a kraji. Do soutěží jsou zapojeni ihned (dle přání každého) i nový hráči. Dále se během roku účastníme několika turnajů, podle časových možností kažkého hráče. Máte možnost se zúčastnit i Open turnajů s mezinárodní účastí. Pravidelně se scházíme na tréninky, jak dospělí tak i děti. Jednoduše řečeno, každý z Velvar a jeho okolí má možnost hrát šachy a zdokonalovat se v této hře dle vaší libosti.Také se nám podařilo částečně obnovit šachové vybavení našeho klubu. Ikdyž jsem dojednával cenu cca.půl roku, nakonec se podařilo. Další šachové vybavení bychom chtěli pořídit v dalších letech. Jelikož jsme neziskový spolek, tak veškeré vybavení pořizujeme jen díky našim sponzorům a zapojili jsme se do využívání grantu od města Velvary. Všem mnohokrát děkujeme. Veškeré informace o šachovém klubu ve Velvarech najdete také na internetových stránkách: www. sachovy-klub-velvary.webnode.cz

Začátek nové sezóny 2014/2015 bude opravdu hektický a v jejím průběhu nás čeká mnoho akcí, soutěží a turnajů. Dne 4.10.2014 proběhne ve Velvarech sportovní akce pod názvem '' Velvarský maratón '', který každoročně pořádá Základní škola Velvary. Šachový klub Velvary stejně jako vloni bude mít svůj propagační stánek, kde si každý může vyzkoušet šachové hádanky, nebo si zahrát partii šachu. Také zde budeme rozdávat letáky s informacemi jak se přihlásit do dětského šachového kroužku. Doufejme, že se vydaří počasí. Dětský kroužek v nadcházející sezóně bude probíhat ve dvou skupinách. První skupina budou noví zájemci tzv. začátečníci a druhá skupina budou mírně pokročilí – děti kteří navštěvovali kroužek v předešlé sezóně. Děti v šachovém kroužku toho čeká opravdu hodně. Dovolím si říct, že možná více než dospělé hráče. Za sezónu se zúčastní cca. 12-cti až 15-cti turnajů v rapid šachu, finále krajského přeboru a mistrovství České Republiky. Ti zdatnější jsou také zařazováni do soutěží družstev dospělých v nejnižší regionální soutěži v praktickém šachu. Mají se na co těšit :-).

Dospělí budou hrát ve třech soutěžích našeho regionu a kraje. Tři naši hráči doplní postupující společné družstvo Velvary-Slaný v krajské soutěži družstev. Nově jsme nasadili do regionálních soutěží dvě družstva. Naše ''A''- družstvo bude hrát regionální přebor družstev, který se hraje na osmi šachovnicích. Naše ''B''- družstvo bude hrát regionální soutěž družstev, která se hraje na pěti šachovnicích. Samozřejmě, že i dospělí budou jezdit na turnaje dle libosti a časových možností každého hráče. A aby toho nebylo málo, tak výkonný výbor Šachového klubu Velvary se nečekaně rozhodl obnovit šachový turnaj '' Memoriál Dr. Karla Treybala ''. Turnaj se uskuteční dne 11.10.2014 v budově školní jídelny ve Velvarech. Je to také vyjímečná událost tím, že ve Velvarech se šachový turnaj hrál naposledy zhruba před více než padesáti lety. Turnaj pořádáme ve spolupráci s šachovými oddíly ze Slaného a Zlonic. Turnaj se může uskutečnit díky podpoře našich sponzorů a královského města Velvary.Turnaj je přístupný všem, i neregistrovaným hráčům a hrát budou jak dospělí tak i děti. Přihlásit se můžete do 8. října 2014, na emailovou adresu:Vanecek.jiri@seznam.cz, telefonicky: 602 710 798. Lze i na místě, ale pořadatel si vyhrazuje právo odmítnout účast z důvodu kapacity hracího sálu. Předpokládaná účast je 50 – 60 hráčů. Turnaj je samozřejmě přístupný široké veřejnosti. Srdečně vás zvu, přijd'te se podívat jak takový turnaj probíhá. Vidět překrásné šachové partie těch nejlepších hráčů z našeho regionu, tak i amatérských hráčů kteří vždy překvapí.. Vstupné se neplatí, prodej občerstvení a nápojů je zajištěn. Turnaj zahájí malým proslovem starostka našeho města paní Ing. Jitka Linhartová. Přijd'te objevit tuto jedinečnou hru na turnaj ve Velvarech.

 

S pozdravem za ŠACHOVÝ KLUB VELVARY

Předseda výkonného výboru

Petr Neuman